Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
WINA Z USA
Wina z USA

WINA Z USA

Historia winiarstwa w USA:

Winiarstwo na terenie Stanów Zjednoczonych nie ma zbyt długiej historii. Pierwsze wzmianki na ten temat pochodzą z roku 1607, a rozkwit sztuki winiarskiej przypada na lata 60 ubiegłego wieku. W Stanach Zjednoczonych winorośl uprawia się w 50 Stanach, nawet na Alasce, ale największą popularność zyskała Kalifornia, która obecnie jest producentem 90% wszystkich win amerykańskich. Stany Zjednoczone miały duże problemy z produkcją wina z uwagi na pojawienie się epidemii filoksery, bardzo trudnego do wytępienia szkodnika winorośli, który sukcesywnie niszczył całe winnice. Po pierwszej i drugiej wojnie światowej USA zaczęło wprowadzać system apelacji win amerykańskich. Na butelkach amerykańskiego wina przeważają bardzo proste nazwy, zwykle zaczerpnięte od szczepów winorośli.

Najpopularniejsze szczepy na terenie Stanów Zjednoczonych:

Wina amerykańskie są zazwyczaj jednoodmianowe i produkowane z 75% winogron. Do najpopularniejszych szczepów należą: Cabernet Sauvignon, Zinfandel, Pinot Noir, Merlot, Chardonnay, Riesling. ina z USA, to przede wszystkim uprawy białego szczepu czarnej Chardonnay, które uważa się za uniwersalne. Degustując białe wino z USA można odnaleźć w nim akcenty ananasa, brzoskwini, mango oraz niską zawartość cukru. Amerykańskie wina są często przeznaczone do leżakowania w beczce, dlatego też można wyczuć w nich waniliowe i maślane aromaty. Równie popularnym winem, które stało się amerykańską wizytówką winiarstwa jest odmiana Zinfandel. W Kalifornii uprawia się ją na 20 tysiącach hektarów ziemi. Wino stworzone z tego szczepu posiada mocno zaakcentowane nuty śliwki oraz wiśni, a także bardzo przyjemny, ale nie przytłaczający zaskakujący posmak czekolady. W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej produkuje się także wino różowe zwane White Zinfandel. Obecnie to właśnie USA wytwarza go w największej ilości na świecie. W zróżnicowanym asortymencie naszego sklepu znajdziesz doskonałej jakości wina z USA, które są skomponowane w 100% z odmiany Chardonnay, fermentowanej w niskiej temperaturze. Warto także skusić się na wspaniałe białe wytrawne wino z USA, skomponowane z odmian Pinot Prigio i uzupełnione akcentem Chenin Blanc i Sauvignon Blanc. Oferowane przez nas doskonałe wina z USA z pewnością przypadną do gustu wielu amatorom tego trunku, z uwagi na ich bogaty aromat i niezwykły smak.

Najwięksi producenci wina w USA:

Największym producentem wina w USA jest stan Kalifornia. Dzieli się on na kilka obszarów: Południowe i Środkowe wybrzeże oraz Południową Kalifornię i Dolinę Centralną. Najsłynniejszym regionem, który specjalizuje się w produkcji wina jest Napa Valley. W 1976 roku wyprodukowane w tym regionie wina pokonały w degustacji te, pochodzące z regionu słynnej Burgundii. Subtropikalny, śródziemnomorski klimat w Kalifornii, sprawia, że panują tam doskonałe warunki do uprawy winorośli. Łagodne, deszczowe zimy oraz stosunkowo wysokie temperatury w lecie, powodują, że obszar ten uznawany jest za najbardziej żyzny i sprzyjający hodowli krzewów winnych. Popularne wina amerykańskie pochodzą również ze stanów Oregon, Nowy Jork i Waszyngton.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz