Kategorie

METAXA 

10 prod.
 • 719,00 zł W magazynie

  Metaxa Angel's Treasure swoją nazwę zawdzięcza zjawisku polegającemu na parowaniu alkoholu, podczas starzenia trunku w dębowych beczkach, co nazywane jest przez znawców - Angel’s Share (częścią dla aniołów). Tylko raz w roku Mistrz Metaxy dzieli się ze światem niewielką ilością Metaxa Angel's Treasure - trunkiem, który powstaje z mieszanek o największej...

  719,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 209,00 zł W magazynie

  Oryginalnej butelka, stylistyką nawiązującej do antycznych wzorów z wyspy Rodos. Ten bursztynowy trunek wyróżnia delikatny aromat drewna z gładką nutą wanilii Metaxa Grande Fine to ponad 2000 godzin słońca zamkniętych w każdej butelce oraz długie lata pracy poświęcone na jej przygotowanie.

  209,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 269,00 zł W magazynie

  Metaxa Private Reserve jest najstarszą i najbardziej rozpoznawalną spośród marek Metaxa.

  269,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 39,00 zł W magazynie

  Usługa grawerowania na złotej lub srebrnej blaszce umieszczonej na butelce. Jest to trwalsze i bardziej widoczne niż grawer na szkle. Można wykonać blaszkę o dowolnych wymiarach.

  39,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 121,00 zł W magazynie

  To wspaniała kompozycja winnych destylatów, z których najmłodszy leżakuje w dębowych beczkach przez 7 lat. Podczas destylacji dodawane jest starzone wino Muscat, któremu Metaxa zawdzięcza swoją słodycz

  121,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 125,00 zł W magazynie

  Połączenie najwyborniejszych destylatów winnych leżakujących do 12 lat oraz wina typu Muscat pochodzącego wyłącznie z wyspy Samos, stworzonego z ręcznie zbieranych winogron ze stoków muśniętych słońcem. Charakteryzuje się wyjątkowym, bursztynowym kolorem z akcentem brązu. 

  125,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 27 499,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  W 2018 roku Mistrz METAXY Constantinos Raptis wypuścił 130 wyjątkowych karafek z jego najcenniejszą kompozycją:AEN Cask No 2 - Despina.The House of Metaxa Celebrates its 130th anniversary. In 2018 to honor its legacy Metaxa Master Constantinos Raptis is releasing 130 precious decanter of its most precious elixir AEN. For availability and Bottle number...

  27 499,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 583,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Kształtem butelki nawiązuje do klasycznych form starożytnej Grecji. W skład jej receptury wchodzi m.in.: śródziemnomorski temperament i żywiołowość, 3 rodzaje winogron, harmonijny zestaw ziół, oraz płatki róż.

  583,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 90,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Aksamitna Metaxa w towarzystwie aromatycznego greckiego miodu - to napój w kolorze bursztynu ze złotymi refleksami pachnącymi kwiatem pomarańczy i miodu, z nutą jaśminu, daktyli i moreli.

  90,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej
 • 76,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Kształtem butelki nawiązuje do klasycznych form starożytnej Grecji. W skład jej receptury wchodzi m.in.: śródziemnomorski temperament i żywiołowość, 3 rodzaje winogron, harmonijny zestaw ziół, oraz płatki róż.

  76,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
  Rezerwuję Więcej

Metaxa jest wysokoprocentowym greckim napojem alkoholowym opracowanym przez kupca Spirosa Metaxasa. Urodzony w 1848 roku w Grecji Spyros Metaxa pochodzi z rodziny kupców jedwabnych. Jako poszukiwacz przygód i człowiek o wyszukanym smaku, decyduje się założyć własną firme. Zawsze w podróżujący, Spyros Metaxa odkrywa różne alkohole i wina z całego świata. Alkohole w jego czasach były raczej szorstkie na podniebieniu, bez zbytniego aromatu czy charakteru. Spyros Metaxa marzył o stworzeniu wyjątkowego trunku, który byłby łagodny, a jednocześnie intensywny. Byłby to alkohol stanowiący prawdziwą podróż przez zmysły. W 1888 roku stworzył METAXĘ orginalnalny grecki alkohol/ trunek. Metaxa jest odmianą destylatu z domieszką wina muskatowego. Pochodzi z wysp Samos i Lemnos. Wzbogaca się ją ekstraktem z ziół, wśród których znaleźć można m.in. anyż. Jednym ze składników są też płatki róż. Swój aromat zawdzięcza leżakowaniu w wiekowych, dębowych beczkach przez co najmniej 3 lata. Metaxa produkowana z czerwonych winogron gatunku Savatiano, Sultanina i Black Corinth, poddawana jest dwukrotnej destylacji i rozlewana do dębowych kadzi. 60% trunek leżakuje od 3 do 15 lat. Później dodaje się do niego sezonowane muskatowe wina z wysp Samos i Lemnos, a na koniec doprawia się sekretnym zestawem ziół. Dodaje się też macerat z płatków róż. Później trunek rozlewany jest do wykonanych ręcznie dębowych beczek i rozpoczyna proces leżakowania w temperaturze 6 °C, który trwa co najmniej 6 miesięcy. Na koniec metaxa jest butelkowana. Metaxa oznaczona 3, 5, 7 i 12 gwiazdkami oznacza liczbę lat leżakowania destylatów winnych. Trunek leżakowany przez 30 lat nosi nazwę Metaxa Private Reserve. Wśród specjalnych gatunków wyróżniają się: Metaxa Centenary, Metaxa Rhodes, Metaxa Golden Reserve, Metaxa Grand Olympian Reserve, Metaxa Golden Age i Metaxa AEN. Tradycyjni smakosze trunku piją metaxę bez rozcieńczania – najczęściej serwowaną w niskich, szerokich szklankach z grubym dnem, w temperaturze pokojowej, ale wiadomo, że dodane do niej kostki lodu mogą ją obniżyć. Jedyna dozwolona „klasyczna” forma picia metaxy to czysty alkohol podany z dużymi kostkami lodu. Niestety jest to jednak trunek wysokoprocentowy, dlatego nie każdy może wypić metaxę w czystej postaci. To pierwszy alkohol, którym wzniesiono toast w kosmosie. Aż trudno uwierzyć, że napój z takim międzyplanetarnym doświadczeniem ma swoje korzenie. Mimo, że początkowo pojawiły się porównania z koniakiem, a później z brandy, METAXA nie jest możliwa do sklasyfikowania. Dziś Metaxa rozpoznawalna jest jako unikalny bursztynowy alkohol. Przy odrobinie szczęścia koneserzy mogą poznać również Metaxę AEN, która została wyprodukowana w ograniczonej liczbie 1888 egzemplarzy – i jak wszystko, co najbardziej drogocenne, niezwykle trudno ją dostać, ale w ELUXO jest to możliwe...

W razie pytań zapraszamy do kontaktu https://eluxo.pl/pl/kontakt

Zapraszamy i życzymy przyjemnych zakupów

 • Tylko oryginalne produkty
 • Szybka realizacja rezerwacji
 • Wygodny kontakt
 • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl