Kategorie

WHISKY REGION CAMPBELTOWN 

4 prod.
 • 395,00 zł W magazynie

  Whisky single malt dojrzewająca przez minimum 15 lat, ze znanego regionu Campbeltown. Zabutelkowana ze starannie wyselekcjonowanych beczek z amerykańskiego dębu, które dały jej niepowtarzalny charakter.

  395,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 269,00 zł W magazynie

  Glen Scotia Double Cask to ok. 6 letnia klasyczna whisky słodowa z Campbeltown z niezwykłym rodowodem, której tradycja produkcji sięga 1832 roku.

  269,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 329,00 zł W magazynie

  12- letnia whisky, lekko torfowa, podwójnie destylowana, będąca kompozycją destylatów, które dojrzewały w beczkach po Bourbonie i po sherry.

  329,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h
 • 269,00 zł W magazynie

  Glen Scotia 10YO to nietorfowa whisky single malt z legendarnego portowego miasteczka Campbeltown, nazywanego w przeszłości stolicą produkcji whisky. Whisky dojrzewała w beczkach pierwszego napełnienia po bourbonie. 

  269,00 zł
  Dostępny na stanie / realizacja 48h

Whisky region Campbeltown

Campbeltown to bardzo niewielki region na półwyspie Kintyre. Nazwa Campbeltown pochodzi od miasta. Na obszarze Campbeltown działają aktualnie jedynie dwie destylarnie. Whisky z regionu Campbeltown cechuje się złożoną naturą, wyczuwalne są posmaki torfu, jodu i soli morskiej. Whisky pochodzące z tego regionu są najwyżej oceniane przez koneserów.

Charakterystyka regionu Campbeltown

Kiedy pod koniec XIX wieku świat whisky przeżywał jeden ze swoich największych wzlotów Campbeltown pełniło funkcję jednego z najważniejszych ośrodków produkcji whisky w Szkocji. Miasteczko Campbeltown mieści się niemal na samym końcu niewielkiego pasa lądu- Półwyspu Kintyre mieszczącego się na Zachodnim wybrzeżu Szkocji. Ten zaledwie kilkunastokilometrowej szerokości odcinek wcinający się w Morze Hebrydzkie na 150 km, regularnie obmywany był przez morskie wody. Ciepły Prąd Zatokowy zapewniał Campbeltown odpowiedni klimat przyjazny do uprawy jęczmienia, a znajdujące się niedaleko złoże węgla zapewniało dostęp do taniego opału. Co istotne miejscowe władze przymykały oko na rozwijające się w Campbeltown nie całkiem legalne gorzelnie. Jednak w 1823 roku produkcja whisky została prawie całkiem zalegalizowana, a region zaczął jeszcze lepiej się rozwijać.  Nie bez powodu Campbeltown zyskało wielką sławę w produkcji whisky. Mieści się blisko morza, co znacznie ułatwiało logistykę, zarówno w zakresie odbioru jęczmienia jak i wywozu whisky.  Dlatego też miasto określane było wtedy stolicą whisky. W czasach swej świetności na jego obszarze zlokalizowane było kilkadziesiąt destylarni (niektóre źródła podają ich szacunkowe ilości,  od 32 do 35 destylarni lub 37 gorzelni). Jednak na wskutek wielkiego kryzysu (1929-1933) oraz prohibicji w USA (1920-1933) popyt na whisky szkocką bardzo spadł, również miasto bardzo podupadło, a destylarnie tam zlokalizowane zamykały się jedna po drugiej doprowadzając niemal do sytuacji, że prawie cały region Campbeltown by upadł.

Destylarnie zlokalizowane w regionie Campbeltown oraz smak whisky Campeltown

Aktualnie działają w regionie Campbeltown dwie destylarnie Springbank i Glengyle. Destylarnia Springbank, która wytwarza whisky pod innymi markami jak Longrow (whisky mocno torfowa) oraz Hazelburn (delikatna w smaku whisky trzykrotnie destylowaną bez użycia torf). Whisky Springbank jest najbardziej charakterystyczną whisky dla regionu Campbeltown. Drugą czynną destylarnią jest Glengyle założona w 2004 roku, z krótkim stażem, a koncepcja profilu zakładu produkcyjnego cały czas się zmienia. Glengyle wytwarza whisky pod marką Kilkerran. Z kolei destylarnia Glen Scotia, pod koniec XX wieku częściej była zamknięta niż aktywnie produkująca whisky.
Whisky z Cambeltown charakteryzują się aromatami średnio-esencjonalnym. Wyczuwalne są nuty torfowe oraz soli morskiej. Whisky z rodzaju single malt z regionu Campbeltown to trunki niezwykle złożone, mocno zbudowane, a także wielopoziomowe.. Whisky z tego regionu charakteryzuje się wytrawnością, dopełniony solankowym posmakiem.

 • Tylko oryginalne produkty
 • Szybka realizacja rezerwacji
 • Wygodny kontakt
 • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl