Kategorie

WINA PORTUGALSKIE 

10 prod.

Portugalia to państwo, które jako pierwsze wprowadziło system klasyfikacji winnic. Portugalskie wina mogą różnić się swoim smakiem, w zależności od miejsca produkcji. Na północy powstają lekkie i bardzo rześkie wina, zaś Madera może poszczycić się słodkimi, wzmocnionymi trunkami o tej samej nazwie jak wyspa.

Najpopularniejsze wina portugalskie:

Wina portugalskie rzadko występują w wersji jednoodmianowej. Najbardziej popularne są wina wzmacniane Porto i Madera oraz orzeźwiające letnie Vinho Verde. W Portugalii uprawia się aż 300 regionalnych odmian winorośli, choć zdaniem znawców tematyki i sztuki winiarskiej może być ich nawet 500. Portugalskie wina w większości stanowią kupaże, będące mieszankami 10 a nawet 20 odmian winorośli. Jednym z najpopularniejszych win z Portugalii, bez wątpienia jest Porto. To wzmocnione i słodkie wino, które powstaje poprzez dodanie do niego 77% spirytus winny. Zazwyczaj posiada ono czerwoną barwę, jednakże na rynku dostępne są także jego białe wersje. Produkcja Porto dopuszcza możliwość wykorzystania, aż 100 rodzajów winorośli – między innymi Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Cão, Tinta Roriz. Amatorom Porto z pewnością przypadną do gustu jego odmiany. Wyróżnia się tutaj Ruby, które jest najbardziej podstawowe i starzone w beczce, jego delikatniejsza wersja Tawny oraz LPG, które bardzo długo leżakuje w beczce i jest późno butelkowanym winem, rozlewanym po okresie 4 do 6 lat. Występuje także White Port, czyli tak zwane białe Porto, które obecnie nie cieszy się tak wielką popularnością jak to o barwie czerwonej. Wzmacniane wina portugalskie, które mają największą popularność, to te stworzone z odmian Graham’s Fine Ruby Port. Doskonałym winem wzmocnionym z Portugalii jest Madera. W czasie procesu fermentacji dodaje się do niego 17-22% alkohol etylowy. Mieszanka w późniejszym czasie jest podgrzewana, aby dodatkowo utrwalić to połączenie. Dzięki temu, Madera jest winem, które nie ulega zepsuciu, nawet po wielu latach. To trunek, który dostępny jest, zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej. Przeważnie powstaje on z odmiany winorośli Tinta Negra. Symbolem winiarskiej Portugalii jest wino Vinho Verde. Jest to trunek uwielbiany przez osoby młode, określany mianem zielonego wina. Powstaje ze zmieszania kilku odmian winorośli. Białe Vinho Verde jest dostępne w wersji lekko gazowanej, czyli popularnego frizzante. Istnieje także czerwona wersja tego trunku, która jest spożywana głównie w Portugalii. 

Sztandarowe szczepy Portugalii:

 W naszym asortymencie znajdziesz doskonałej jakości wina portugalskie, które zachwycą Cię swoim aromatem i smakiem. Dla osób poszukujących sztandarowych szczepów Portugalii, oferujemy wytrawne wina czerwone o 14,5% zawartości alkoholu. Osobom ceniącym smak białego wytrawnego wina, polecamy to, skomponowane w 100% z odmiany Sauvignon Blanc. Amatorom odmian Tinta Castello oraz Cabernet Sauvignon, z pewnością przypadnie do gustu pochodzące z Lisboa, wyjątkowej jakości portugalskie czerwone wino wytrawne. Wyjątkowe doznania smakowe oraz bogaty aromat win z Portugalii zachwycają, nie tylko koneserów, ale również osoby, które zaczynają swoją podróż po krajach słynących ze sztuki winiarskiej. 

  • Tylko oryginalne produkty
  • Szybka realizacja rezerwacji
  • Wygodny kontakt
  • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl