Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
WINA PORTUGALSKIE
Portugalskie wina

WINA PORTUGALSKIE

Portugalia to państwo, które jako pierwsze wprowadziło system klasyfikacji winnic. Portugalskie wina mogą różnić się swoim smakiem, w zależności od miejsca produkcji. Na północy powstają lekkie i bardzo rześkie wina, zaś Madera może poszczycić się słodkimi, wzmocnionymi trunkami o tej samej nazwie jak wyspa.

Najpopularniejsze wina portugalskie:

Wina portugalskie rzadko występują w wersji jednoodmianowej. Najbardziej popularne są wina wzmacniane Porto i Madera oraz orzeźwiające letnie Vinho Verde. W Portugalii uprawia się aż 300 regionalnych odmian winorośli, choć zdaniem znawców tematyki i sztuki winiarskiej może być ich nawet 500. Portugalskie wina w większości stanowią kupaże, będące mieszankami 10 a nawet 20 odmian winorośli. Jednym z najpopularniejszych win z Portugalii, bez wątpienia jest Porto. To wzmocnione i słodkie wino, które powstaje poprzez dodanie do niego 77% spirytus winny. Zazwyczaj posiada ono czerwoną barwę, jednakże na rynku dostępne są także jego białe wersje. Produkcja Porto dopuszcza możliwość wykorzystania, aż 100 rodzajów winorośli – między innymi Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Cão, Tinta Roriz. Amatorom Porto z pewnością przypadną do gustu jego odmiany. Wyróżnia się tutaj Ruby, które jest najbardziej podstawowe i starzone w beczce, jego delikatniejsza wersja Tawny oraz LPG, które bardzo długo leżakuje w beczce i jest późno butelkowanym winem, rozlewanym po okresie 4 do 6 lat. Występuje także White Port, czyli tak zwane białe Porto, które obecnie nie cieszy się tak wielką popularnością jak to o barwie czerwonej. Wzmacniane wina portugalskie, które mają największą popularność, to te stworzone z odmian Graham’s Fine Ruby Port. Doskonałym winem wzmocnionym z Portugalii jest Madera. W czasie procesu fermentacji dodaje się do niego 17-22% alkohol etylowy. Mieszanka w późniejszym czasie jest podgrzewana, aby dodatkowo utrwalić to połączenie. Dzięki temu, Madera jest winem, które nie ulega zepsuciu, nawet po wielu latach. To trunek, który dostępny jest, zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej. Przeważnie powstaje on z odmiany winorośli Tinta Negra. Symbolem winiarskiej Portugalii jest wino Vinho Verde. Jest to trunek uwielbiany przez osoby młode, określany mianem zielonego wina. Powstaje ze zmieszania kilku odmian winorośli. Białe Vinho Verde jest dostępne w wersji lekko gazowanej, czyli popularnego frizzante. Istnieje także czerwona wersja tego trunku, która jest spożywana głównie w Portugalii. 

Sztandarowe szczepy Portugalii:

 W naszym asortymencie znajdziesz doskonałej jakości wina portugalskie, które zachwycą Cię swoim aromatem i smakiem. Dla osób poszukujących sztandarowych szczepów Portugalii, oferujemy wytrawne wina czerwone o 14,5% zawartości alkoholu. Osobom ceniącym smak białego wytrawnego wina, polecamy to, skomponowane w 100% z odmiany Sauvignon Blanc. Amatorom odmian Tinta Castello oraz Cabernet Sauvignon, z pewnością przypadnie do gustu pochodzące z Lisboa, wyjątkowej jakości portugalskie czerwone wino wytrawne. Wyjątkowe doznania smakowe oraz bogaty aromat win z Portugalii zachwycają, nie tylko koneserów, ale również osoby, które zaczynają swoją podróż po krajach słynących ze sztuki winiarskiej. 

Aktywne filtry

Indeks: WA_7363

Quinta d’Amares Vinho Verde Loureiro

(0)
Białe, wytrawne wino z portugalskiego rejonu Minho, wyprodukowane w 100% z lokalnego szczepu Alvarinho. Bukiet pełen kwiatowo-owocowych aromatów. W nosie wyczuwalne są w szczególności owoce tropikalne i przyjemna nuta mandarynki. 
Cena 56,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_502

BARBEITO MADEIRA 10 YO BOAL RESERVA VELHA

(0)
Półsłodka Madera skomponowana z winogron odmiany Boal, zbieranych z winnic Campanario,Estreita da Calheta i Prazeres. Kompozycja najlepszych win, leżakujących w beczkach z francuskiego dębu przez 10 lat. Wyczuwalne nuty pomarańczy, owoców w syropie, nieco aromatów z drewna i miód. Soczysta i harmonijna, o miękkim, słodkim posmaku z doskonale wyważoną...
Cena 245,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_503

BARBEITO MADEIRA 10 YO MALVASIA RESERVA VELHA

(0)
Słodka Madera o jasnozłotej barwie, skomponowana z winogron odmiany Malvasia, zbieranych z winnic w Sao Jorge. Kompozycja najlepszych win, leżakujących w beczkach z francuskiego dębu przez 10 lat.  Wyczuwalne kwiatowe aromaty, z nutami dojrzałych cytrusów, miodu i migdałów. W ustach bogata, intensywna i długa.
Cena 245,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_505

BARBEITO MADEIRA 20 YO MALVASIA

(0)
Wyjątkowa kompozycja najlepszych win ze szczepu Malvasia wybranych aby stworzyć specjalną Maderę z autorskiej kolekcji właściciela Barbeito – Ricardo. Wszystkie te wina dojrzewały w beczkach z dębu francuskiego przez minimum 20 lat, następnie zostały przez niego osobiście wypróbowane i zblendowane.
Cena 1 139,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_506

BARBEITO MADEIRA 3 YO DRY

(0)
Wytrawna Madera skomponowana z odmiany Tinta Negra, o pięknej bursztynowej barwie. Po procesie estufagem leżakowała 3 lata w dębowych beczkach. W wyczuwalne aromaty karmelizowanych owoców, fig i orzechów. W ustach krągła i dobrze zbalansowana, z miękkim, bakaliowym finiszem.
Cena 67,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_507

Barbeito Madeira 3 YO Medium Dry

(0)
Półwytrawna Madera o głębokiej, czekoladowej szacie. Skomponowana  z odmiany Tinta Negra, po procesie estufagem leżakuje przez 3 lata w dębowych beczkach. Wyczuwalne nuty rodzynek, orzechów laskowych, melasy i karmelu. W ustach złożona, dobrze zbudowana ale nadal miękka i krągła z długim finiszem i odrobiną słodyczy w posmaku.
Cena 67,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_508

BARBEITO MADEIRA 3 YO MEDIUM SWEET

(0)
Półsłodka Madeira ze szczepu Tinta Negra, leżakowana przez 3 lata w dębowych beczkach, o pięknym orzechowym kolorze. Wyczuwalne nuty morelowego dżemu, suszonych owoców, fig, miodu i karmelu. W ustach dobrze zbalansowana i elegancka, z dobrze wyważoną kwasowością  i czystym, długim finiszem.
Cena 69,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_510

BARBEITO MADEIRA 3 YO SWEET

(0)
Słodka Madeira skomponowana z winogron odmiany Tinta Negra zbieranych z winnic Estreito de Camara de Lobos i Sao Vicente.  Po tradycyjnym dla tego trunku procesie estufagem, dojrzewa przez 3 lata w dębowych beczkach. Głęboka, złoto-brązowa szata. Wino pełne aromatów toffi, kawy, melasy, czekolady i powideł owocowych. Okrągłe i miękkie, z długim , słodkim...
Cena 68,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_511

BARBEITO MADEIRA 5 YO ISLAND DRY RESERVA

(0)
Wytrawna Madeira skomponowana z odmiany Tinta Negra, leżakowana w beczkach z dębu francuskiego przez 5 lat. Jasno – bursztynowa szata i przyjemne aromaty suszonych owoców i  herbatników maślanych. W Ustach czysta i świeża, z długim, aromatycznym finiszem.
Cena 76,00 zł
Więcej
Dostępny