Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
WINA Z RPA
Wina z RPA

WINA Z RPA

Wina z RPA należą do umownie zwanego Nowego Świata. W swoim stylu i smaku przypominają trunki pochodzące z europejskich winnic, szczególnie tych francuskich. Klimat Południowej Afryki, który przypomina ten śródziemnomorski, warunkuje tworzenie trunków, oddających w swoim bukiecie bogactwo oraz wyrafinowany smak najlepszych jakościowo win francuskich. Uprawa winorośli na południu Afryki rozpoczęła się około 300 lat temu. Pierwsze sadzonki na tamtejsze tereny sprowadzili francuscy imigranci. Wina z RPA mają pierwiastek europejski, dlatego też bardzo wiele osób, które dopiero zaczynają próbować tego trunku, myli je z winami pochodzącymi z regionów Francji. Podstawową różnicą, która pozwala odróżnić wina z RPA od trunków pochodzących z Francji, jest to, iż te pierwsze są o wiele bardziej owocowe.

Klasyfikacja win z RPA według pochodzenia:

Od 1973 roku wina z RPA klasyfikuje się według miejsca ich pochodzenia. Na południu Afryki uprawia się odmiany międzynarodowe, do których należą Cabernet Sauvignon, Shiraz, Merlot, Chardonnay, Suvignon Blanc, czy Chenin Blanc zwane także Steen. To właśnie tam największą sławę zyskał czerwony szczep winny, który jest wizytówką trunków z RPA. Pinotage tworzy wina pełne oraz bogate, charakteryzujące się akcentami wiśni, jagód i ziół, a także egzotycznej skórki od banana. Pinotage  stanowi  6% wszystkich win produkowanych w RPA. W Republice Południowej Afryki produkuje się także wina musujące, określane nazwą Cap Classique. Jest to południowoafrykańska wersja szampana. Wina musujące są tworzone metodą klasyczną i mogą być produkowane w każdym regionie RPA. Winnice zajmujące pięć okręgów, produkują wina o bardzo skoncentrowanym smaku, które urzekają swoim bogatym aromatem oraz wspaniałym bukietem. Wina z RPA zadowolą każdego degustatora. Znajdują się w wśród nich trunki czerwone, różowe oraz białe. Są to alkohole, które można konsumować, zarówno okazjonalnie, jak i serwować do codziennych posiłków. Idealnie nadają się one także na upominek, szczególnie wyróżnia się tutaj wino de De Morgenzon, które posiada eleganckie etykiety oraz bardzo wysoką jakość. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz zróżnicowany wybór win z RPA. To markowe trunki, które zachwycają swoim smakiem i aromatem. Warto jest zdecydować się na wino z RPA skomponowane w 95% z wyselekcjonowanych winogron Shiraz z winnic w regionie Stellenbosch i Darling. Ponadto, dla koneserów czerwonego wytrawnego wina z RPA można polecić, pochodzące z północnych winnic Durbanville, wina o bardzo ciekawej budowie. Jeśli pragniesz rozkoszować się kompozycją gron zbieranych z bardzo starych, nie nawadnianych i porastających różne typy gleby krzewów, to należy sięgnąć po Kleine Zalze Roserre Chenin Blanc rocznik 2010. Osobom poszukującym białych win z RPA polecamy wytrawny trunek, który skomponowany jest w 100% z ręcznie zbieranych gron ze Stellenbosch False Bay. Wina z RPA powstają w pięknym słońcu, dzięki czemu są tak doskonałe. Warto je serwować do lekkich przekąsek lub też delektować się nimi w towarzystwie dobrej jakości kawy.Aktywne filtry

Indeks: MP_004

KLEINE ZALZE FAMILY RESERVE PINOTAGE

(0)
Family Reserve to najbardziej prestiżowa linia winnicy Kleine Zalze. Znakomity Pinotage w tym wydaniu jest kwintesencją winiarstwa Afryki Południowej. Winogrona do jego produkcji zebrane zostały z 17-letnich krzewów w regionie Durbanville. 
Cena 189,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie