W związku z dużą liczbą zamówień, dostawy mogą być wydłużone do 5 dni roboczych.

Przepraszamy za niedogodności

By potwierdzić dokładny termin dostawy prosimy o kontakt salon@eluxo.pl

Kategorie

KARAFKI 

10 prod.

Podczas wyboru zastawy stołowej odpowiadającej określonej sytuacji lub rodzajowi imprezy należy zadbać o odpowiedni dobór karafki, czyli naczynia służącego do rozlewania określonego rodzaju alkoholu. Odgrywa ona szczególną rolę podczas serwowania trunków, które swoje walory smakowe i zapachowe uwalniają dopiero po właściwym napowietrzeniu. Kolejną funkcją karafki jest przechowywanie już otwartego alkoholu, tak aby nie stracił on żadnego ze swoich walorów. Karafki, szczególnie te kryształowe bardzo często pełnią również rolę dekoracji. Ze względu na tworzywo, z którego są wykonane – szkło kryształowe, przybierają finezyjne i intrygujące kształty. Alkohol podany w pięknej i gustownej karafce nadaje całej ceremonii klasy, elegancji i dobrego stylu, a przybyłym gościom dostarcza pozytywnych wrażeń wizualnych. Cechą charakterystyczną kryształowych karafek jest bogactwo ornamentów i zdobień oraz niepowtarzalne refleksy świetlne, na które ma wpływ tlenek ołowiu dodany do masy szklanej. Pojemność karafek mieści się zazwyczaj w przedziale od 0.5 do 2 litrów. Wybór pojemności należy dostosować do celu w jakim ma być wykorzystana – karafka do wina powinna mieć minimum 750 ml, a do whisky 500 ml, 1l lub 1,5 l.

Kryształowe karafki a rodzaje alkoholi

Karafki do wina

są najpopularniejszymi ze wszystkich i nazywane są dekanterami. Posiadają charakterystyczną budowę szyjki lub specjalny lejek, przez co podczas napełniania naczynia winem jest ono poddane napowietrzeniu, a doznania smakowe są znacznie lepsze. Kryształowe karafki do wina można podzielić na te przeznaczone do czerwonego i białego rodzaju trunku. Pierwsze są zwykle bardziej obłe. Producenci wytwarzają także karafki do wina grzanego, które kształtem przypominają klepsydrę. Wyróżnia się także karafki otwarte, które mają dużo krótszy termin spożycia wina (dzień lub dwa) oraz zamknięte, w których można przechowywać wino dużo dłużej.

Karafki do whisky

przybierają różne formy – od minimalistycznych i obłych, aż po finezyjne kształty z bogatymi zdobieniami. Elementem obowiązkowym kryształowej karafki do whisky jest zatyczka na wcisk, umieszczona w otworze naczynia. Chroni ona trunek przed utratą aromatów i parowaniem. Jednak to jaką karafkę do whisky wybrać, zależy od indywidualnych preferencji, gustu oraz upodobań.

Karafka do nalewki

znanej w Europie już od XVI wieku nawiązuje wyglądem właśnie do tradycji. Zazwyczaj posiada kulisty i bulwiasty kształt, przypominający jabłko lub przybiera bardziej współczesną postać, nawiązując do tradycji poprzez zdobienia w formie listków, owoców oraz zwierząt. Kryształowe karafki do nalewki zazwyczaj nawiązują do naturalizmu i darmo szukać w nich zbędnego przepychu.

Karafkę do likieru

charakteryzuje prosty styl, nowoczesność i elegancja. Naczynie jest zazwyczaj smukłe i wysokie, bez wymyślnych zdobień. Razem z kompletem gustownych kieliszków z wysoką nóżką jest doskonałym prezentem, szczególnie dla kobiety lub konesera likierów.

  • Tylko oryginalne produkty
  • Szybka realizacja rezerwacji
  • Wygodny kontakt
  • Płatności Przelewy24
Wszystkie prawa zastrzeżone: Eluxo.pl | Sklep Online | Kopiowanie treści zabronione.
Realizacja: www.selljus.pl