Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
KARAFKI
Kryształowe karafki do alkoholu

KARAFKI

Podczas wyboru zastawy stołowej odpowiadającej określonej sytuacji lub rodzajowi imprezy należy zadbać o odpowiedni dobór karafki, czyli naczynia służącego do rozlewania określonego rodzaju alkoholu. Odgrywa ona szczególną rolę podczas serwowania trunków, które swoje walory smakowe i zapachowe uwalniają dopiero po właściwym napowietrzeniu. Kolejną funkcją karafki jest przechowywanie już otwartego alkoholu, tak aby nie stracił on żadnego ze swoich walorów. Karafki, szczególnie te kryształowe bardzo często pełnią również rolę dekoracji. Ze względu na tworzywo, z którego są wykonane – szkło kryształowe, przybierają finezyjne i intrygujące kształty. Alkohol podany w pięknej i gustownej karafce nadaje całej ceremonii klasy, elegancji i dobrego stylu, a przybyłym gościom dostarcza pozytywnych wrażeń wizualnych. Cechą charakterystyczną kryształowych karafek jest bogactwo ornamentów i zdobień oraz niepowtarzalne refleksy świetlne, na które ma wpływ tlenek ołowiu dodany do masy szklanej. Pojemność karafek mieści się zazwyczaj w przedziale od 0.5 do 2 litrów. Wybór pojemności należy dostosować do celu w jakim ma być wykorzystana – karafka do wina powinna mieć minimum 750 ml, a do whisky 500 ml, 1l lub 1,5 l.

Kryształowe karafki a rodzaje alkoholi

Karafki do wina

są najpopularniejszymi ze wszystkich i nazywane są dekanterami. Posiadają charakterystyczną budowę szyjki lub specjalny lejek, przez co podczas napełniania naczynia winem jest ono poddane napowietrzeniu, a doznania smakowe są znacznie lepsze. Kryształowe karafki do wina można podzielić na te przeznaczone do czerwonego i białego rodzaju trunku. Pierwsze są zwykle bardziej obłe. Producenci wytwarzają także karafki do wina grzanego, które kształtem przypominają klepsydrę. Wyróżnia się także karafki otwarte, które mają dużo krótszy termin spożycia wina (dzień lub dwa) oraz zamknięte, w których można przechowywać wino dużo dłużej.

Karafki do whisky

przybierają różne formy – od minimalistycznych i obłych, aż po finezyjne kształty z bogatymi zdobieniami. Elementem obowiązkowym kryształowej karafki do whisky jest zatyczka na wcisk, umieszczona w otworze naczynia. Chroni ona trunek przed utratą aromatów i parowaniem. Jednak to jaką karafkę do whisky wybrać, zależy od indywidualnych preferencji, gustu oraz upodobań.

Karafka do nalewki

znanej w Europie już od XVI wieku nawiązuje wyglądem właśnie do tradycji. Zazwyczaj posiada kulisty i bulwiasty kształt, przypominający jabłko lub przybiera bardziej współczesną postać, nawiązując do tradycji poprzez zdobienia w formie listków, owoców oraz zwierząt. Kryształowe karafki do nalewki zazwyczaj nawiązują do naturalizmu i darmo szukać w nich zbędnego przepychu.

Karafkę do likieru

charakteryzuje prosty styl, nowoczesność i elegancja. Naczynie jest zazwyczaj smukłe i wysokie, bez wymyślnych zdobień. Razem z kompletem gustownych kieliszków z wysoką nóżką jest doskonałym prezentem, szczególnie dla kobiety lub konesera likierów.

Aktywne filtry

Indeks: HJ_ 02219

Karafka do wina 0,85 litra

(0)
Wykonanie karafki z wysokiej jakości crystalite. Najwyższej jakości szkło kryształowe (bezołowiowe). Ekskluzywna karafka w nowoczesnej formie, o krystalicznej barwie. Piękne szkło zachwyca ludzi na całym świecie i stanowi synonim prestiżu i dobrego gustu.
Cena 282,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_03066

Karafka kryształowa 1l - szlif młynek 2

(0)
Karafka o wysublimowanym kształcie z tradycyjnej kolekcji "młynek", jedyne szkło, które dzięki ręcznie zdobionym szlifom ozdobnym i silnemu połyskowi jest cenionym produktem na całym świecie. Dzięki ręcznej produkcji tworzy efektowne rozszczepienia światła, nadając produktom niepowtarzalny, niesamowity wygląd, czyniąc je tym samym idealnymi ozdobami dla...
Cena 399,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: HJ_02104

Kryształowa karafka - stylowa

(0)
KARAFKA wykonana z wysokiej jakości crystalite. Najwyższej jakości szkło kryształowe (bezołowiowe). Cudowne szkło zachwyca ludzi na całym świecie i stanowi synonim prestiżu i dobrego gustu.
Cena 295,00 zł
Więcej
Dostępny