Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
KONIAK
Najlepsze koniaki znanych producentów

KONIAK

Koniak, z języka francuskiego cognac nie bez powodu nazywany jest eliksirem życia lub królem alkoholi. Najsłynniejszy winiak Francji wywodzi się z regionu Cognac, położonego w zachodniej Francji pomiędzy rzeką Charente a Bordeaux. Konsumenci często mylą go z brandy i innymi winiakami, jest to jednak dużym błędem! Prawo do nazwy Cognac mają bowiem tylko wyroby wytworzone według ściśle obowiązujących zasad. Jest tylko jedno miejsce na świecie, w którym odbywa się produkcja tego alkoholu. Najlepszy koniak powstaje w rejonie Charente w pobliżu miasta Cognac we Francji. Kolejny z warunków, który musi zostać spełniony, aby butelkę alkoholu nazwać koniakiem są użyte do jego wytworzenia owoce. Co najmniej 90 % muszą stanowić białe winogrona ugni blanc, folle blanche lub colombard.

Winobranie rozpoczyna się na początku października, gdy winogrona są już całkowicie dojrzałe i trwa około miesiąca. Następnie rozpoczyna się kolejny obowiązkowy etap produkcji koniaku, związany z metodą wytwarzania luksusowego alkoholu. Istnieje tylko jedna możliwość – destylacja w miedzianych alembikach i przynajmniej dwuletnia maturacja
w beczkach z francuskiego dębu. Co ciekawe, na jakość koniaku ma wpływ wiele czynników zewnętrznych – wymiar beczek, wilgotność, temperatura, a nawet wielkość piwnicy leżakowej. Tylko przy zachowaniu odpowiednich wytycznych alkohol nabierze odpowiedniego smaku i aromatu, dzięki czemu powstanie najlepszy koniak. Im dłużej jest leżakowany tym będzie lepszy. Chcąc dowiedzieć się jak dużo czasu nasz koniak spędził w beczce, wystarczy spojrzeć na etykietę, na której znajdziemy jedno z oznaczeń:

  • V.S. (Very Superior) – leżakowany przynajmniej 2,5 roku,
  • V.S.O.P. (Very Superior Old Pale) – leżakowany przynajmniej 4,5 roku,
  • X.O. (Extra Old) – leżakowany przynajmniej 6 lat,
  • Extra, Napoleon… – jest to wyjątkowe oznaczenia, stosowane przez producentów, których leżakowanie trwa nie mniej niż 6 lat a nawet kilkadziesiąt lat.

Historia koniaku jest bardzo długa i sięga aż początków XVII wieku. W tym czasie pierwszy raz użyto nazwy cognac, jednak mówi się, że produkcja tego alkoholu została rozpoczęta już sto lat wcześniej! Od 1830 roku koniak zaczęto butelkować, a w ciągu kolejnych niemal dwustu lat powstały firmy specjalizujące się w jego wytwarzaniu. Dziś najbardziej znanymi na świecie są trzy z nich. Bisquit powstał w 1819 roku w Jarnac. Kultowy już koniak Hennessy został założony przez irlandzkiego kapitana Richarda Hennessy’ego już w 1765 roku, a angielski Martel założył szkocki arystokrata. Koniak zdecydowanie nie jest alkoholem do szybkiej konsumpcji. Pełnię jego walorów smakowych i zapachowych można odkryć tylko przez powolne sączenie go z charakterystycznego kieliszka w kształcie tulipana (koniakówki). Powinien być podawany w temperaturze pokojowej, a konsumpcja nie powinna nastąpić wcześniej niż po długim napawaniu się jego aromatem i bukietem zapachowym, trwającym nawet do pół godziny!

W razie pytań zapraszamy do kontaktuKONTAKT 
Zapraszamy i życzymy przyjemnych zakupów

Aktywne filtry

Indeks: PH_3982

Koniak Chabasse XO 0,7l

(0)
Cognac Chabasse to firma założona w 1811 roku w miejscowości Saint-Jean-d'Angély przez Jean-Baptiste Chabasse. Jean potrafił swoją pasję produkcji ekskluzywnych trunków zaszczepić rodzinie.
Cena 679,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: PI_23

HINE CIGAR RESERVE 40% 0,7L

(0)
Hine Cigar Reserve posiada bursztynowy kolor w bukiecie i na podniebieniu wspaniale zbalansowany i bardzo krągły z posmakiem miodu. Trunek złożony i bogaty w zapachu liści tytoniu, kandyzowanych owoców z nutką dębu. Finisz długi z nutka lukrecji i delikatnych przypraw.
Cena 539,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PI_24

HINE RARE VSOP

(0)
Hine Rare VSOP posiada bursztynowy kolor w bukiecie i na podniebieniu dobrze zrównoważony, krągły i gładki z nutkami wanilii i owoców. Trunek złożony perfumowany nutkami jaśminu i akacji. Finisz długi, delikatny dębowa nutką.
Cena 314,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: MP_5

FRANCOIS VOYER EXTRA skrzynka

(0)
Niezwykle haromonijny i urzekający przedstawiciel regionu Grande Champagne. Jest kompozycją 30 - 40-to letnich eau-de-vie. Barwa ciemnego mahoniu. W bukiecie eksplozja aromatów: cynamon, goździki, wanilia, suszone owoce, orzechy, orientalne przyprawy z delikatnym zapachem cygar w tle. To dzieło sztuki, idealne by celebrować nim najważniejsze chwile w życiu.
Cena 1 649,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: MP_6

FRANCOIS VOYER EXTRA kartonik

(0)
Niezwykle haromonijny i urzekający przedstawiciel regionu Grande Champagne. Jest kompozycją 30 - 40-to letnich eau-de-vie. Barwa ciemnego mahoniu. W bukiecie eksplozja aromatów: cynamon, goździki, wanilia, suszone owoce, orzechy, orientalne przyprawy z delikatnym zapachem cygar w tle. To dzieło sztuki, idealne by celebrować nim najważniejsze chwile w życiu.
Cena 1 399,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: MP_8

Grande Champagne 1975 Lheraund Cognac

(0)
Koniak pochodzący z winnic Małej Szampanii. Każdy rocznik ma swój własny, unikatowy charakter. Każdy jest inny, a o złożoności bukietu świadczą najsubtelniejsze nuty aromatów. Termin realizacji do 3 dni po potwierdzeniu dostępności.
Cena 4 089,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PI_252

CLAUDE CHATELIER VS 40% 0,7L

(0)
Bukiet wspaniale zbalansowany z lekkimi kwiatowymi nutami i świeżymi aromatami suchodrzewu. W kolorze krystalicznie złoto- żółty. Claude Chatelier Cognac powstaje wyłącznie z najlepszych wyselekcjonowanych win pochodzących z najbardziej cenionych winnic.
Cena 169,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: phud_1

Bowen XO 0,7L

(0)
Bardzo głęboki i bogaty bukiet, z lekkimi nutami fiołków. Niezwykła gładkość tego koniaku wynika z aromatu suszonych śliwek i innych jesiennych owoców. Destylaty użyte do zestawienia tego koniaku leżakowały 18 - 20 lat.
Cena 659,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: IF_071A

Meukow Icone Cognac 700ml

(0)
Meukow Icone to specjalny blend stworzona w 2012 roku z okazji 150. rocznicy marki Meukow. I to naprawdę specjalna mieszanka. W smakach odnajdujemy charakterystyczne nuty wanilii i kawy, a zapach przypomina nam ostry i lekki ślad owocowości.
Cena 265,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: If_7

Meukow 5 Stars

(0)
Meukow 5* jest to młody koniak powszechnie cenionego producenta tych trunków. Ma przyjemny, delikatnie słodki aromat dojrzałych i suszonych owoców, przełamany nutami  beczkowymi. W smaku gładki i oleisty,  robi bardzo udane wrażenie dzięki swej głębi, na którą składają się nuty owocowe, ale też korzenne: gałki muszkatołowej, cynamonu, lukrecji, wanilii i...
Cena 149,00 zł
Więcej
Dostępny

Remy Martin Louis XIII 40% 0.05L

(0)
Rémy Martin Louis XIII jest niekwestionowanym królem wśród koniaków. W ekskluzywnej butelce z wyjątkowego kryształu Baccarat, zdobionej 24-karatowym złotem umieszczono kompozycję eaux-de-vie w całości pochodzących z Grande Champagne. Wiek najstarszych z nich przekracza 100 lat.
Cena 2 835,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie