Indeks: LU_20

Gost Art wino musujące wytrawne - Winnica Gostchorze

(3)
Harmonijny, wytrawny smak unikalnej kompozycji winogron odmian Pinot blanc , Riesling i Pinot Noir. Wina robione są w małych partiach, tak by jak najdłużej leżakowały na osadzie. Stworzone według francuskiej szkoły szampańskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Rocznik 2022
Cena 82,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: PHA_441

Soplica Staropolska

(2)
Soplica Staropolska skomponowana z wyrazistych esencji na orzechach włoskich, śliwkach i goździkach wzbogacona o polski miód. Jest to wódka luksusowa w eleganckiej karafce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
Śledziówka – czyli śledzik lubi pływać - wódka o smaku śledzia
  • Śledziówka – czyli śledzik lubi pływać - wódka o smaku śledzia
  • Śledziówka – czyli śledzik lubi pływać - wódka o smaku śledzia

Śledziówka - wódka o smaku śledzia 38% 500ml

OS_002

Destylat zbożowy ze śledziem. Powstaje w wyniki unikatowej technologii pozwalającej na pozyskanie walorów smakowych i zapachowych śledzia do wódki.

85,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Opis

Słyszysz szum morskich fal rozbijających się o falochron? Widzisz na horyzoncie rybacki kuter, nad którym krążą skrzeczące mewy? Czujesz pod stopami rozgrzany piach, kapsle i niedopałki? Słyszysz tę remizową muzę, płynącą z głośników? Czujesz zapach miesięcznej frytury i koncernowej imitacji piwa? Czujesz? Jeśli tak, to na pewno jesteś nad naszym pięknym morzem, w krainie tysiąca parawanów. Gratulujemy odwagi i determinacji! Od razu widać, że lubisz ekstremalne wyzwania. I takie Ci rzucamy!

Niektóre narody spożywają śledzie w formie kiszonej. Oznacza to, że śledź podobnie jak inne produktu poddaje się procesom pozwalającym na wyprodukowanie alkoholu. W 2022 roku podczas Warsaw Spirit Competition jeden z wizytujących rzucił propozycję, by zrobić produkt na cykliczne „Noce Śledziożerców”.

Po wielu próbach powstał alkohol zawierający sobie najważniejsze walory smakowe i zapachowe śledzia. Dla miłośników wódki i śledzika kompozycja idealna. Oferowana jest w wersji 38% oraz 20% dla rynku japońskiego – opowiada Marek Różycki, twórca receptury. Produkt powstaje z tuszy śledziowych poddanych procesowi kiszenia, z tym zastrzeżeniem, że sposób prowadzenia procesu powoduje fermentację alkoholową a nie mlekową.

Nastaw poddawany jest krótkiej destylacji bezpośredniej, w krótkiej ścieżce. W efekcie do produktu przechodzą nie tylko aromaty oparte o białka, ale i spora dawka tłuszczy rozpuszczonych w alkoholu. Dla urozmaicenia smaku produkt jest wygrzewany pod zwiększonym ciśnieniem w celu uzyskania nut wędzonych – dodaje twórca. Producentem jest On Spirit.


Kiszony śledź, poddany fermentacji… A potem destylacja i co mamy? Zapach wędzonych rybek w oleju, szprotek. Smak jest oleisty, najpierw nieco słodki, potem bardzo rybny. Finisz to intensywny smak wędzonej ryby, nie słonej, ale tłustej. Czy to wódka pod śledzia, czy zamiast śledzia, jako tzw. śledź dyżurny w barze? Dla miłośników ekstremalnych doznań, a także dla Skandynawów, Japończyków, Eskimosów i tych nacji, które za pan brat żyją z wędzonymi rybami.

Szczegóły produktu
OS_002

Opis

Pojemność
0,5l
Moc
38%
Smak
wódka ze śledzia
Komentarze (0)
Oceń
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Chłopska Pędzona Szarlotka

(0)
Chłopska Pędzona Szarlotka to kompozycja łącząca świeżość owoców oraz słodkawo korzenny smak cynamonu i goździków tworzy unikalne i aromatyczne połączenie nawiązujące do popularnej Szarlotki.
Cena 39,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: WT_3654

1233 Grape Wódka

(0)
Wódka winogronowa, skomponowana. Według starej i sprawdzonej receptury. Sekret smaku i aromatu tkwi w wysokiej jakości winnym destylacie.
Cena 203,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: EC_8303

Żurek Żytni Extra

(0)
Żurek Żytni to wódka, która jest esencją naszego rzemiosła. Smak użytego żyta Dańkowskie Złote pozostawia aromaty świeżego chleba razowego, a unikalna czystość to efekt połączenia najlepszego spirytusu i krystalicznej wody. Żurek to nie próba odtworzenia produktu sprzed lat, jest to wódka produkowana jak za dawnych lat.
Cena 39,00 zł
Więcej
Niedostępny

Indeks: KO_300

Wódka Bimber 0,7l

(1)
Bimber wódka to ceniony w Polsce trunek klasy ultra premium, który jest ręcznie rozlewany i poddawany starannej obróbce. Tajemnicą smaku i aromatu tej luksusowej wódki  jest wykorzystanie długotrwałego i wieloetapowego procesu destylacji neutralnego spirytusu zbożowego. Wódka ta przechodzi odpowiedni etap leżakowania, a także wyłącznie ręcznego rozlewu do...
Cena 169,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: CH_21

Chopin POTATO 6L w kartonie z pompką

(0)
Chopin POTATO łączy w sobie drożdże, ziemniaki i wodę ze studni artezyjskiej. Składniki te są destylowane cztery razy i filtrowane pięciokrotnie, aby uzyskać zamierzony smak. Charakterystycznym aromatem tej wódki jest aromat wanilii oraz zielonego jabłka.
Cena 1 384,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: WE_9393

Miracle Rose Gold Wódka

(0)
Miracle Rose Gold Wódka została stworzona dla miłości. Wytwarzana z najwyższej jakości spirytus zbożowy oraz krystalicznie czystej wody z własnych ujęć. Technologię produkcji wspiera się srebrem i złotem w procesie filtracji. Zaś długi czas leżakowania przed rozlewem dodaje gładkości wódce.
Cena 89,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: WT_27390

Wódka Łowczy

(0)
Wódka Łowczy to połączenie destylatów z ziemniaka oraz grochu. Wyjątkowa mieszanka o mocy 41,4 % zapewnia delikatny, łagodny smak z wyraźnymi nutami roślin strączkowych.  Łowczy to synonim niezwykłej podróży po Polsce oraz kwintesencja najlepszych polskich surowców.
Cena 159,00 zł
Więcej
Dostępny

Indeks: WT_9843

1233 Apple Wódka

(1)
Wódka jabłkowa sporządzona według pilnie strzeżonej receptury zakładu z wysokiej jakości leżakowanego destylatu jabłkowego. Doświadczenie w wytwarzaniu trunków i wyselekcjonowane składniki decydują o wyjątkowym smaku i aromacie tej wódki.
Cena 203,00 zł
Więcej
Dostępny
Zobacz także